Jak przygotować się do pierwszej wizyty

Podczas pierwszej konsultacji, będę zadawała wiele pytań, by poznać Ciebie i dzięki temu jak najlepiej Tobie pomóc.

Historia zdrowotna:
   Jeśli chorujesz przewlekle, przynieś ostatnie wyniki badań, listę leków, ewentualne zalecenia lekarskie lub wypis ze szpitala.
   Przypomnij sobie na co chorowałeś w przeszłości. Postaraj się dowiedzieć o rodzinnych obciążeniach chorobami.

Badania profilaktyczne:
   Raz w roku warto wykonać badania krwi: morfologię ogólną oraz parametry: cukier, insulinę, profil lipidowy, próby wątrobowe, kwas moczowy         oraz badanie ogólne moczu.
   Dodatkowo: panel tarczycowy, kortyzol, sód, potas, magnez, 25-oh-d3.

Wywiad żywieniowy:
   Przez kilka dni przed wizytą najlepiej zapisuj wszystko co jesz i pijesz, wraz z ilościami oraz orientacyjnymi godzinami spożywania posiłków. Nie       pomijaj przegryzek, napojów i dodatków takich jak cukier do herbaty, czy śmietanka do kawy.
   Przygotuj listę potraw i produktów spożywczych, których nie lubisz oraz takich, bez których nie wyobrażasz sobie diety. Jeśli masz swoje ulubione     przepisy, przynieś je ze sobą.

Nie koloryzuj.
   Pamiętaj, że ja nie oceniam, ale pomagam.

Styl życia:
   Opowiedz mi o swoim stylu życia, czym się zajmujesz, jaki masz tryb pracy i aktywność fizyczną, czy uprawiasz sport, co lubisz robić w wolnych       chwilach, czy lubisz gotować i czy masz na to czas. Te informacje pomogą mi dopasować zalecenia indywidualnie do Ciebie.

Pomiary składu ciała:
   Wykonamy pomiar na analizatorze składu ciała. Najlepiej minimum dwie godziny przed wizytą nie jedz i nie pij. Badanie przeprowadzone będzie       na bosych stopach. Postaraj ubrać się tak, by strój podczas badania był jak najlżejszy.

Poufność:
   Obowiązuje mnie tajemnica zawodowa. Informacje, które mi powierzysz, nie zostaną przekazane absolutnie nikomu. Wykorzystam je tylko po to,     by pomóc Tobie.

Rodo:
   Zapoznaj się z polityką prywatności obowiązującą w poradni.