Konsultacje dietetyczne

Współpraca ustalana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Najważniejsze jest pierwsza konsultacja w celu omówienia problemu i dotarcia do jego przyczyny. Pracuję dwutorowo- kształtując nauki żywieniowe i poprawiając relacje z jedzeniem. Zalecenia i diety przygotowywane są indywidualnie. Podchodzę poważnie do stanu zdrowia. 
Dlatego każda konsultacja wygląda inaczej.

Podczas konsultacji rozmawiamy na temat zdrowia, omawiamy całą historię zdrowotną. Przeprowadzam wywiad żywieniowy. Wykonujemy analizę składu ciała i obliczamy wartość podstawowej przemiany materii. Określamy cel i opracowujemy plan działania.

Przygotuję dla Ciebie plan żywieniowy i zalecenia. Zadbam o to, by dieta dostarczyła wszystkich składników odżywczych, których Twój organizm potrzebuje, ale także by Tobie smakowała i była dopasowana do Twojego stylu życia. Podczas wdrażania planu, w razie wątpliwości, problemów z dietą lub w chwilach zwątpienia możesz zawsze skontaktować się ze mną. Zachęcam też do przesyłania do mnie regularnych raportów w celu motywacyjnym.

Umawiamy się na regularne wizyty kontrolne, podczas których porozmawiamy o sukcesach i trudnościach, wykonamy pomiary i korygujemy plan. Nie uzależniam pacjenta od tzw. „diety z kartki”. Dostosowujemy dietę do oczekiwań i możliwości pacjenta.

W celu naprawienia relacji z jedzeniem proponuję moje wsparcie psychodietetyczne.

Jak przygotować się na pierwszą wizytę?